Rozhovor s trenérem starších žáků

Ohlédnutí za sezónou starších žáků v podání hlavního trenéra Matěje Makového

Ahoj Matěji, jaká byla sezóna starších žáků z tvého pohledu

Očekávání jsem měl před sezónou velké. Tým tvoří hráči, kteří hrají již delší dobu spolu a jsou florbalově „šikovní“. S kluky jsem si před sezónou vytyčil jasný cíl, hrát v první půlce tabulky a postoupit tak v druhé části sezóny do skupiny, kde se hraje o celkové prvenství v soutěži.

Jak to, že se vám stanovený cíl nakonec nepodařilo naplnit?

Bohužel jsme nepočítali s tím, že nám před začátkem sezóny skončí 2 stabilní gólmani. Své hrálo také dlouhodobé zranění Radima a Víti. Nemáme tak široký kádr, abychom je dokázali plnohodnotně nahradit.

Je něco, co tě během sezóny zklamalo?

Zklamalo ani ne, smíš někdy mrzelo, že kluci některé zápasy z mého pohledu v určité fázi prostě vypustili a nervali se o výsledek až do konce.

Jak teda nakonec hodnotíš sezónu?

Cíl jsme nesplnili, to je fakt. Tím, že jsme nakonec hráli jen nadstavbu o umístění, nám ale umožnilo do týmu zapracovávat další mladší žáky. Což se myslím dařilo. A kluci a holky si tak mohli vyzkoušet, jaké to bude příští rok, kdy budou přecházet právě do této kategorie.

Ti co ukázali, že opravdu chtějí hrát a zlepšovat se, dostávali dostatek prostoru v zápasech.

Je někdo, koho bys chtěl vyzdvihnout, hráč, který udělal největší pokrok za uplynulý rok?

Nechtěl bych vyzdvihovat jednotlivce, celý tým udělal pokrok. Výjimku udělám u gólmana Dominika. Ač věkem mladší žák, který v podstatě začal chytat až letos, tak po pár trénincích jsme ho již začali využívat také ve starších žácích a pokud bude na sobě makat dál, bude z něj jednou určitě skvělý gólman.

Příští sezónu po tobě přebírá starší žáky Jirka Valík, který letos úspěšně vedl mladší žáky. Jaké máš ty plány?

Celé září budu v zahraničí, jak se vrátím, tak rád vypomůžu u některé z kategorií jako asistent.

Tvé slovo na závěr

Makejte na sobě kluci dál, přicházíte do věku, kdy teď je ta chvíle, kdy se rozhodne, jací z vás budou nakonec florbalisti. Máte dobrý tým a skvělou partu, což je základ úspěchu pro příští sezónu.